Instruktážně metodické zaměstnání Resqtec

Ve dnech 8.-9.1.2020 proběhlo ve středočeských Hořovicích a Hamrech na prostějovsku IMZ - vyprošťování a stabilizace pomocí technických prostředků Resqtec.

V úterý 8.1.2020 jsme společně se zástupci Resqtec představili na stanici HZS ve středočeských Hořovicích hydraulické a bateriové vyprošťovací nástroje a stabilizační systém Octopus a následující den jsme totéž absolvovali na prostějovsku v areálu HZS Olomouckého kraje nedaleko obce Hamry.

Hasiči se v obou případech nejprve teoreticky seznámili se sortimentem a využítím. Následně jej mohli testovat asi ve čtyřhodinovém praktickém bloku. V Hamrech jsme praktickou část doplnili o zvedání těžkých břemen. V našem případě to byly betonové panely, které jsme zvedali pomocí vysokotlakých zvedacích vaků NT-Bags a zajišťovali je pomocí stablizačních klínů. Také jsme vyzkoušeli využití stabilizačních tyčí Profix Max a příslušenství Resqtec při zajištění nestabilní stěny domu.

Chtěli bychom tímto poděkovat za spolupráci Hasičskému záchrannému sboru Středočeského a Olomouckého kraje, kteří nám nejen poskytly prostory, ale také vraky vozidel pro nácvik.

klikni pro velký obrázek

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Newsletter

Zůstaňte s námi v kontaktu a odebírejte novinky, akce a slevy

Seznámil(a) jsem se s vaší Ochranou osobních údajů, týkající se zpracování mých údajů na základě zákona

Vyberte měnu

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Zaregistrovat se nyní
×

Nalezeno

Kategorie

Zboží