Prezentace proudnic a monitorů POK

Ve dnech 19.-20. března 2018 jsme se zástupci HZS Středočeského a HZS Olomouckého kraje navštívili výrobní a vývojový závod POK ve francouzském Nogent-sur-Seine.

Cílem daleké cesty bylo představení novinek z portfólia výrobků společnosti POK. Kromě našich zaměstnanců pozvání přijali a náročnou cestu podstoupili také zástupci HZS Středočeského a Olomouckého kraje. V pondělí v odpoledních hodinách nás v sídle firmy přivítal obchodní ředitel pan Pascal Cambournac. Společně jsme se seznámili s oddělením vývoje a výzkumu. V kostce jsme nahlédli také do zázemí výroby - skladovací prostory, sklad materiálů a výrobní závod OK Final na hydrantové systémy a pěnotvorné hasící zařízení. Večer jsme strávili v příjemné společnosti zástupců firmy POK v pivnici, což pro nás bylo velkým překvapením, protože si Francii všichni spojujeme především s vínem. Francouzké pivo velice mile překvapilo.

V úterý jsme pokračovali v prohlídce výroby. Nejdůležitější částí dne byly praktické ukázky a testování proudnic. Novinkou byla nízkotlaká proudnice D25 Aquastar s průtokem až 200 litrů za minutu. Hasiči z berounské stanice otestovali a posoudili rozdíly typu tvořeného proudu u různých typů difuzérů na těle proudnice Debolite 150. Další novinkou byla proudnice Cooler C52 s nastavitelným průtokem až 400 litrů za minutu. Tato proudnice bude do nabídky zařazena během několika málo týdnů. Vyzkoušeli jsme také fungování monitoru Montmirail, který je stálicí při těchto akcích. Zajímavou zkušeností byla možnost "řídit a ovládat" dálkově ovládaný robotický monitor Jupiter 3000, který utáhne až 600 m zavodněných hadic, poradí si s náročným terénem a může být doplněn o termokameru, kameru a další detekční prvky. Robota jsme nejprve ovládali pomocí ovládací jednotky v budově, kdy jsme vše viděli z pohledu kamery umístěné na konstrukci monitoru. Následně jsme již monitor testovali na nádvoří firmy. Po obědě na nás čekalo setkání s generální ředitelkou firmy POK a dvanáctihodinová cesta zpět domů.

Děkujeme společnosti za čas, který nám věnovala a také kolegům z HZS. Pevně věříme, že tato návštěva splnila očekávání.

klikni pro velký obrázek

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Newsletter

Zůstaňte s námi v kontaktu a odebírejte novinky, akce a slevy

Seznámil(a) jsem se s vaší Ochranou osobních údajů, týkající se zpracování mých údajů na základě zákona

Vyberte měnu

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Zaregistrovat se nyní
×

Nalezeno

Kategorie

Zboží